Karadeniz Turu

Şu anda bu kategoride size sunabileceğimiz ürünümüz yok ama taleplerinizi bize iletirseniz sizin için neler yapabileceğimize bakıp size hemen geri döneriz. Bunun için bize, ekranın sağ alt köşesinden yer alan canlı desteğimizden ya da 0850-532 2077 no'lu çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Yeşil ile mavinin harmonisinin sıcaklığıyla kaplanmış doğası ve sıcak kanlı insanlarıyla sizlere alternatif turizm seçeneklerini sunan Karadeniz’de, Amasya’dan Ordu’ya, Giresun’dan Trabzon’a, Rize’den Batum’a kadar uzanan müthiş bir tura ne dersiniz? Doğayı ve sporu sevenlerin tercih ettiği Karadeniz turlarını en uygun fırsatlarla sayfamızda bulabilirsiniz.

Bolu, Düzce ve Kızılcahamam gibi önemli kaplıca alanları, kış turizminde etkisi azımsanamayacak olan Bolu Kartalkaya ve Ilgaz Dağları, Karadeniz turizmine büyük katkı sağlamaktadır.

Akarsu üzerinde yapılan ve akarsu sporlarından en çok ilgiyi gören rafting, akarsu ve dereler  bakımından zengin olan Karadeniz’de en önemli turizm kaynaklarındandır. Rafting ve diğer su sporlarını yapabileceğiniz; Melen, Harşit ve Berta Çayları, Çoruh Nehri, Barhal ve Fırtına Dereleri, Karadeniz’in turistik değerini arttırmaktadır.

Ülkemiz için yeni bir turizm türü olan Yayla Turizmi, son yıllarda gittikçe gelişen bir turizm faaliyeti haline dönüşmektedir. Yaşadığı şehrin keşmekeşliğinden kurtulmak isteyenlerin tercih ettiği yayla turizmi; dağcılık, atlı doğa gezisi, trekking, yamaç paraşütü, jeep safari  gibi doğa sporlarını, sizlere sunmaktadır. Yaylalar bakımından zengin bir bölge olan Doğu Karadeniz ülkemizin yayla turizminde gelişmesine büyük katkı sağlamaktadır.

Karadeniz turu dahilinde;  Pontus, Roma, Bizans gibi imparatorluklara ev sahipliği yapmış, Anadolu'nun eski yerleşim yerlerinden ve döneminin kültür merkezi olarak sayılmakta olan Amasya’yı; bulunmuş olduğu bölgenin en temiz kumuna ve en uzun kıyı şeridine sahip olan ve bu sebeple deniz turizmi bakımından Doğu Karadeniz’in en şanslı ili olan Ordu’yu; tarihi eserleri, fındık bahçeleri, gür ormanları, tabii mağaraları, yeşil kıyıları ve ılık iklimi ile turizme elverişli olan Giresun’u; mimarisi ve muhteşem manzarasıyla Sümela Manastırı’nı, şehrin en yüksek tepesinde yer alan Trabzon Kalesi’ni, bölgenin en eski manastırı olma özelliğini taşıyan Vazelon Manastırı’nı, heyelan sonucu dere yatağının tabii baraj şeklinde kapanması sonucu oluşmuş Uzun Göl’ü ve diğer tarihi ve doğal güzellikleri ile dört mevsim ziyaret edebileceğiniz Trabzon’u, ülkemize oldukça yakın konumda bulunan, sahip olduğu çeşitli etnik gruplardan dolayı büyük bir kültür şöleni yaşayacağınız Batum’u ve diğer Karadeniz şehirlerini, size sunulan en uygun fırsatlarla ziyaret etme imkanını kaçırmayın.