Ege Turu

Şu anda bu kategoride size sunabileceğimiz ürünümüz yok ama taleplerinizi bize iletirseniz sizin için neler yapabileceğimize bakıp size hemen geri döneriz. Bunun için bize, ekranın sağ alt köşesinden yer alan canlı desteğimizden ya da 0850-532 2077 no'lu çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Türkiye’nin sörf merkezi Alaçatı

İzmir’e bağlı olan Alaçatı, merkeze yaklaşık olarak 1 saat uzaklıkta bulunmaktadır. İzmir’in en bilindik tatil beldesi olarak bilinen Alaçatı, her yıl yerli ve yabancı birçok turisti ağırlamaktadır. Konumu bakımından oldukça rüzgarlı olması sebebiyle dalgalı bir denize sahip olan Alaçatı, sörf yapmak isteyenler için müthiş bir ortam sağlamakta ve yazın yapılan sörf yarışmaları bölgede bir hareketlilik yaratmaktadır. 

Ege’nin Tarih Dolu kenti Assos

Çanakkale'nin 87 km güneyinde bulunan Assos, Ayvacık ilçesine bağlıdır. Tarihi ve turistik bir bölge olan Assos, antik kalıntılarla doludur. Mimari açıdan günümüze pek çok tarihi eser kalan Assos’ta; Athena Antik Kenti’ni, Agora ve agoranın batı kapısından aşağıya inen taş yoldan geçerek ulaşacağınız doğal bir kaya oyuğuna inşa edilmiş tiyatroyu, Helenistik dönemde yapılmış Gymnasium’u, Hüdavendigar Camii’ni ve diğer tarihi yerleri ziyaret edebilir ve Assos’un doğal güzelliğiniz tadını çıkartabilirsiniz.

Ayvalık

Marmara Bölgesi'nde bulunan Balıkesir'in en batısında kalan, Ege Denizi kıyısında bulunan Ayvalık, irili ufaklı pek çok adadan oluşmaktadır. Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Ayvalık tatil severlere doyumsuz bir deniz keyfi sunanmaktadır. Ayvalık’ın sahip olduğu en büyük ada olan Cunda Adası, mavi bayraklı plajı ve tertemiz denizi ile Sarımsaklı Plajı, sakin bir koyda eşşiz kumsalı ve yemyeşil ormanı ile sizleri karşılayacak Badavut Plajı, Ayvalık'ta en çok tercih edilen yerler arasındadır. Şeytan Sofrası, Agios Yannis Kilisesi, Cunda Adası Aşıklar Tepesi, Taksiyarhis Anıt Müzesi, Ayvalık’a geldiğinizde mutlaka uğramanız gereken yerler arasındadır.

Bozcaada

Çanakkale iline bağlı bir ilçe olan Bozcaada, Türkiye'nin üçüncü, Ege Denizi’nin ise ikinci en büyük adasıdır. Bolca rüzgar alan adada nem oranı düşüktür ve bu sebeple adayla özdeşlen üzüm ve şarap üretimi dikkatleri çekmektedir. Berrak denizi ve turizme elverişli iklimiyle turistleri kendine hayran bırakan Bozcaada’da; Meryem Ana Kilisesi, Bozcaada Yeni Kale, Alaybey Hamamı, Bozcaada Namazgah, Köprülü Mehmet Paşa Camii adanın tarihi izlerini sergiliyor. Geçmişi Fenikelilere kadar uzanan Bozcaada Kalesi, balıkçı kasabası havasındaki nostaljik Bozcaada Sokakları, adanın geçmişini ortaya koyan Bozcaada Müzesi, günbatımının tadını doyasıya çıkartacağınız Batı Burnu, Bozcaada’da sizleri bekliyor.

İzmir

Uluslararası etkinliklerin, zengin bir kültürün ve geniş  tarihi geçmişin izlerini taşıyan “Ege’nin İncisiİzmir, gerek şehir merkezi, gerek büyük medeniyetlere tanıklık etmiş turistik yerleri ile dünyada eşi benzeri bulunamayacak bir cennettir. İzmir şehir içinde; Tarihi Asansör, Konak Saat Kulesi, Kemeraltı Çarşısı, Kordon, Teleferik ve İnkaya Mağarası, Kültürpark, İzmir ilçelerinde ise; Efes ve Bergama Antik Kentleri, Şirince KöyüEfes Meryem Ana Kilisesi, Selçuk Kalesi yerli ve yabancı turistlerimizin ilgi odağı konumundadır.