Afrika Turları

Şu anda bu kategoride size sunabileceğimiz ürünümüz yok ama taleplerinizi bize iletirseniz sizin için neler yapabileceğimize bakıp size hemen geri döneriz. Bunun için bize, ekranın sağ alt köşesinden yer alan canlı desteğimizden ya da 0850-532 2077 no'lu çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Geç tanınan bir kıta olmasına rağmen Afrika, eski dünya kıtalarındandır. “Kara Kıta” olarak adlandırılan Afrika, kıtalar arasında büyüklük bakımından Asya ve Amerika’dan sonra üçüncü sırada yer almaktadır. Kuzeydoğuda Kızıldeniz, doğuda ve güneyde Hint Okyanusu ile çevrilmiştir. Kuzeydoğudaki Süveyş Kanalı ile Asya’dan, kuzeybatıdaki Cebelitarık Boğazı ile Avrupa’dan ayrılır.

Büyük bir kıta olduğundan çeşitli iklimlere ev sahiğliği yapan Afrika, yoğun olarak ekvatoral ve savan iklimi etkisindedir. Kıtanın kuzeyinde bulunan Büyük Sahra’da ve güneyinde bulunan Kalahari’de çöl iklimi görülür. Kap Bölgesi’nde ve kıtanın Akdeniz kıyısında, turizm açısından önemli bir yere sahip olan Fas, Cezayir ve Tunus’ta  Akdeniz iklimi etkilidir. Dünyanın en büyük çölü olan Büyük Sahra Kuzey Afrika’yı ikiye ayırır.

Kültürel bir gezintiyle sizleri büyüleyecek Casablanca, Marakeş, Cape Town ve Kahire, Afrika Turları’nda ön plana çıkan yerlerdendir. Binin üzerinde dilin konuşulduğu ve birbirinden farklı etnik grupları barındıran Afrika Kıtası’nda yapacağınız ve kültürel açıdan ruhunuzu besleyecek Afrika Turları, uygun fırsatlarla sayfamızda sizleri bekliyor.