İstanbul Otelleri

Şu anda bu kategoride size sunabileceğimiz ürünümüz yok ama taleplerinizi bize iletirseniz sizin için neler yapabileceğimize bakıp size hemen geri döneriz. Bunun için bize, ekranın sağ alt köşesinden yer alan canlı desteğimizden ya da 0850-532 2077 no'lu çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Asya ve Avrupa arasında bir köprü niteliğinde olan, doğu ve batının kültürünü bağlayan sosyo-kültürel bir cennet olan İstanbul, kuzeyde Karadeniz, güneyde Marmara Denizi arasında kalır, doğuda Kocaeli, batıda Tekirdağ ile sınırı vardır. 

Güzelliğiyle büyülediği şairlerin şiirlerine sığamamış kültür başkentimiz İstanbul, dini ve siyasi sebeplerden dolayı imparatorluklarca paylaşılamamıştır. Uğrunda tarihin önemli sayfalarını kaplayan savaşlar verilmiştir.

Önemli jeopolitik konumu ile İstanbul tarih boyunca birçok imparatorluğa ev sahipliği yapmış ve bu sebeple mimari ve kültürel yapıların yoğunlukta olduğu bir şehir haline gelmiştir.

İstanbul gerek iş gerek tatil için gelen misafirlerini ikonik bir manzara konumundaki dillere destan boğazı ve ustalıkla yapılmış, hayranlık uyandıran tarihi yapılarıyla kucaklamaktadır.

“İstanbul’un manzarasının güzelliğini hiçbir fırça ve kalem lâyıkıyle tarif edemez.” demiş Fransız yazar Alphonse de Lamartine...

İstanbul Otelleri’nde yerinizi ayırtarak, İstanbul’da görülmesi gereken yerleri ziyaret edebilir ve tarihe tanıklık edebilirsiniz.

İstanbul'un tarihi yarımadasındaki eski şehir merkezine inşa ettirilmiş, bazilika planlı bir patrik katedrali olan Ayasofya, 1453 yılında İstanbul'un Türkler tarafından alınmasıyla Fatih Sultan Mehmet tarafından camiye dönüştürülmüş ve günümüzde müze olarak hizmete sunulmuştur.

Suyun içinden yükselen mermer sütunların arasındaki ihtişamından dolayı halk tarafından Yerebatan Sarayı olarak anılan, Yerebatan Sarnıcı günümüzde yerli ve yabancı turistlerin ziyaretine açık alanlardandır.

Osmanlı İmparatorluğu’nun 600 yıllık tarihinin 400 yılı boyunca devletin idari merkezi olarak kullanılan ve Osmanlı Padişahları'nın yaşadığı, Topkapı Sarayı yabancı ve yerli turistlerin uğrak noktalarının en başında bulunmaktadır.

Mavi, yeşil ve beyaz renkli İznik çinileriyle bezendiği için ve yarım kubbeleri ve büyük kubbesinin içi de gene mavi ağırlıklı kalem işleri ile süslendiği için Avrupalılarca "Mavi Cami (Blue Mosque)" olarak adlandırılan, Sultan Ahmet Camii’de İstanbul’da görülmesi gerekenler arasındadır.

Avrupa sanatı üsluplarının bir karışımı olarak inşa edilen, dünyadaki saraylar içerisinde en büyük balo salonuna sahiplik yapan Dolmabahçe Sarayı, Cumhuriyet döneminde Atatürk'ün İstanbul ziyaretlerinde ikametgah ettiği saraydır.

İstanbul'un tarihi yarım adasına yakın ve ulaşımı kolay bir otelde konaklamak isteyenleriniz İstanbul Avrupa Yakası Otelleri'ne göz atabilirler.

Bunların yanısıra, Pierre Loti, Eyüp Sultan Camii, Süleymaniye Camii, Fatih Camii ve Türbesi, Anadolu ve Rumeli Hisarları, Çamlıca Tepesi, Galata Kulesi, İstiklal Caddesi, Eminönü ve diğer tarihi kültürel güzellikleri görmek için Şehrikeyif farkı ile en uygun fırsatlı İstanbul Otelleri’ni Şehir Otelleri sayfamızdan bulabilirsiniz.