Ankara Otelleri

Şu anda bu kategoride size sunabileceğimiz ürünümüz yok ama taleplerinizi bize iletirseniz sizin için neler yapabileceğimize bakıp size hemen geri döneriz. Bunun için bize, ekranın sağ alt köşesinden yer alan canlı desteğimizden ya da 0850-532 2077 no'lu çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne ev sahipliği yapmakta olan tarihin kahraman şehri Ankara, Türkiye’nin başkenti ve en yoğun nüfuslu ikinci şehridir. Topraklarının büyük bölümü İç Anadolu Bölgesi'nin Yukarı Sakarya bölümünde yer alır. İlin ku­zeyini Köroğlu Dağları, güneyini ise Tuz Gölü sınırlar. Türkiye'nin coğrafi merkezine yakın olduğu için, hem konum hem de işlev itibariyle Türkiye'nin en önemli şehridir.

Karasal iklime sahip olan Ankara’da kışları soğuk ve yağışlı, yazları ise normal sıcaklıkların üzerinde geçer. Nisan, Mayıs, Eylül ayları Ankara’yı gezmek için en uygun zamanlardır. Size en uygun fırsatlarla Ankara Otelleri'ni sayfamızda bulabilirsiniz.

Geçmişte Kral yo­lu üzerinde bulunan Ankara büyük bir ticaret merkezi konumundaydı. Türkiye mücadele dönemlerinin en büyük tanığı olan Ankara, oldukça eski bir tarihi geçmişe sahiptir. Orta Anadolu’nun tam ortasında yer alan şehir tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği de yapmıştır.Bu sebeple Ankara tarihi yapılarıyla gezilecek yerler bakımından zengindir.

Türk mutfağının bütün lezzetlerini kapsayan Ankara, hamur işi, et yemekleri ve yöresel lezzetleriyle ziyaretçilerini güzel bir şekilde ağırlamaktadır. Birbirinden farklı lezzetleri Kızılay Meydanı’nda tadabilme olanağı sağlamaktır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanı büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, Anıttepe'de bulunan anıt mezarı Anıtkabir, Ankara’nın en çok ziyaretçi alan yeridir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Büyük Millet Meclisi’nin bulunduğu TBMM Müzesi’nde 23 Nisan 1920-1923 yıllarına ait eşyaları görebilirsiniz. Atakule’den ve Frigya Kralı Midas tarafından M.Ö. sekizinci asırda yaptırılan Ankara Kalesi’nden şehrin panaromik manzarasını seyredebilirsiniz. Ayrıca Ankara’da, Anadolu’nun muhtelif bölgelerindeki kazılarda ele geçen eserlerin sergilendiği Anadolu Medeniyetleri Müzesi’ni ve Türk-İslam eserleri bakımından çok zengin olan Etnoğrafya Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Bunların yanısıra Atatürk Evi, Cumhuriyet Müzesi, Kurtuluş Savaşı Müzesi, Atatürk Orman Çifliği, Beypazarı, Kızılcahamam, Ulus Meydanı ve Zafer Anıtı Ankara’da görülmesi gereken yerler arasındadır.

Merkezi konumdaki Çankaya Otelleri’ne ve Ankara Otelleri’ne sayfamızdan ulaşabilirsiniz.